Kamień księżycowy 25 produktów

Kamień księżycowy
Kamień księżycowy wyróżnia olśniewająca gra światła. Dziś nazwywamy ją adularyzacją, dawniej ludzie dostrzegali w nim migotliwy blask księżyca.

Kamień ten pochodzi ze Sri Lanki. Odmiana spotykana w Indiach wyróżnia się oryginalną grą swiatła i cieni oraz beżowo-brążowym, zielonym, pomarańczowym lub brązowym tłem. Jego kolorystyka sprawia, że jest bardzo kobiecym, zmysłowym kamieniem. Kamień księżycowy był bardzo popularny w epoce Art Nouveau. Z tego okresu pochodzi wiele przepięknych jubilerskich dzieł René Lalique'a, które możemy podziwiać w muzeach Europy.

Otacza go aura magii i mistycyzmu. W wielu kulturach uważany jest za święty, magiczny kamień. W Indiach nazywany jest kamieniem marzeń sennych, przynoszącym noszącej go osobie miłe senne doznania. W krajach arabskich kobiety noszą kamień księżycowy wszyty w ubranie w sposób niewidoczny z zewnątrz, ponieważ wierzą, że jest symbolem płodności.

Wiele osób wierzy, że kamień księżycowy wzmacnia nas emocjonalnie i wpływa na podświadomość. Nazywany również kamieniem kochanków wzbudza uczucia i wzmacnia radość miłości. Przypisuje mu się również właściwości wzmacniające intuicję i zdolność rozumienia.


Inną spotykaną nazwą jest selenit od greckiego "selene" oznaczającego księżyc.

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów